Vidin icin bilgiler

Diş polikliğini    Pirin    Hotel CENNET    Rila    Vidin Tarihi

Diș beyazlatma sistemi    Diș pimleri    Diş polikliğini Dr. Ralev    Diș implantlarɪ    Kara Deniz

Vidin İlçe Tuna'nın sağ kıyısında yakın kuzeybatı Bulgaristan'da bir liman kentidir. Vidin yüksekliği 30-35 m. kasaba her zaman yoğun bir ulaşım merkezi olmuştur. Romanya - Demiryolu ve Sofya için yol ve şehir Kalafat bir feribot ile bağlayın. OCSP kayıtlarına göre şehir nüfusu 2008/03/14 yıl kalıcı kayıtlı adresi 66.547 kişidir. 2005 yılında Vidin nüfus (- Vidin bilgi portalı bilgi www.vidin.info olan) 68.506 kişi numaralandırılmıştır. kent nüfusu ikiye katlandı yaklaşık 40 yıl - 1961 nüfus sayımında Vidin kentinde 32.472 sakinleri muhasebeleştirilir. Bazı yıllar Vidin nüfusu bile, ancak 87.000 nüfuslu ulaşıyor daha sonra göç süreçleri düşüş yaşandı. Daha sonra Bulgaristan, kentin nüfus azalmasının ve her yıl GSYİH'nın% 5-8 büyüme ile ekonomik iyileşme var - son üç yılda gerileme (2005-2008) bir demografik trend Alarm. Plovdiv, Varna, Burgaz ve Sofya, nerede ekonomik koşullar hiç kuşkusuz daha iyidir özellikle - Belki nedenle diğer şehirlere nüfusun göç. dVidin Posta kodu - 3700Alan kodu telefon - 094Vidin Şehrin alan 501,3 metrekare km. Vidin Vidin Ovasının alt terasta yer almaktadır. Kentin şekil hangi boyunca imkanlar ve plajları ile büyük bir park yatıyor sokaklar ve Tuna Nehri için binaların yarı dairesel yönelim vardır. Vidin (Bulgaristan altyapı olarak, elbette) nispeten iyi erişim ve ulusal ve Avrupa ulaşım sistemi alanında önemli bir yere sahiptir. Vidin ve Romanya'nın Kalafat kenti arasında Tuna Nehri üzerinde ikinci bir köprü inşa bahsediyoruz oldukça uzun bir zaman, ama her şey için bir deyişle sadece uzun süre kaldı. 2008 ilkbaharında, inşaat nihayet başladı, sonunda bu proje gerçekleştirilecek ne hız ile görülecek. yeni köprünün şehrin hızlı ekonomik büyüme bekleniyor ile - Bizim tahminimize göre hızlı bir şekilde ulaşacaktır gelişmişlik düzeyi mümkündür Rouse, görmek ve daha sonra Sırbistan ile sınır ve Vidin olasılığı yakınlığı nedeniyle Rouse geçti bölgesel lojistik merkezi geliştirilecek . Şehir Umutlarını Sırbistan Avrupa Birliği düzenli bir üyesi olarak kabul edilmek için olasılığını - o günlük kişilerin, malların ve sermayenin bir sürü geçmesi size izin veren, üç düzeyde bulunan oldukça büyük bir şehir olsa da. anti-küreselleşme yanlılarının dehşet için ... ;Vidin Ltd dört alanın Liman tarafından işletilen on kilometre alana Tuna'nın sağ kıyısında Vidin kasabasında:

Liman Vidin - Kuzey - 793.800 km 793.500 km den avtoferiboten terminal - 793.000 km 792.800 km den Liman Vidin - Merkezi (yolcu limanı) - 791.300 km 789.900 km den Liman Vidin - Güney - km 785 den 785,200 km Şehir kesiştiği iki Pan-Avrupa ulaşım koridorlarının - (Sofia, Petriç ve Selanik için Craiova olarak) ¹ 4 ve ¹ 7 (Tuna nehri kendisi), liman sağlar mal ve yük taşımak için interlogistichen merkezi olacak dört kardinal noktaları. Vidin Limanı Tuna nehri ve deniz alanları, iç su ve Bulgaristan Cumhuriyeti port Kanun kapsamında kamu statüsü kazanmış ilk liman Bulgar uzanan Tuna boyunca ilk büyük limanıdır. demiryolu, karayolu ve suyolu bağlantılar - liman nispeten iyi bir altyapıya sahiptir. Obosobena serbest bölge znachitelnen trafik uluslararası karayolu taşımacılığı ile taşınan olmasıdır. Terminal kalite yönetim sistemi ISO 9001:2000 altında onaylanmıştır. İletişim Vidin liman:Liman Vidin Ltd>Vidin 3700Sokak Danube "¹ 1, Nehir İstasyonu, et.²²Tel +359 94 600604Faks: + 359 94 600 645e-mail: port-vd@infotel.bgport_vd@abv.bgVidin varlığını sırasında çok sayıda ve çeşitli adlar vardı. Budin veya Bdin, Macarlar - - Budalar Yunanlılar şehir Vidin, Bulgaristan çağırdı. XV ve XVI yüzyıl haritalarında Vidin Vidin Pidin, Bidin, Bodin, Kiradenum, Bishiteri ve diğerleri isimleri görünür. Muhtemelen kentin içinden geçti herkes öncekilerin ile pek çok ortak bulunmamış ona yeni bir ad vermek için çalıştı. Roma kılavuzda adı Reklam Malum bahseder - Latin içinde, kale güçlü iyi gelir.>Erken (tarihçilere göre ve - göreceli olarak güvenilir) yazılı geri III yüzyıla kadar şehir tarihi hakkında bilgi - Vidin eski Plovdiv gibi neredeyse, Bulgaristan'ın en eski şehirlerinden biridir! bunların herhangi tarihsel kayıtları ilk sakinleri Keltler vardır. Yazarlara göre çok çok hiç Keltler ve Trakyalılar arasında aile bağlantılar sadece Keltler ve Trakyalılar saldırdı onları kendi otoritesi itaat olan üçüncü olarak, olsa bile diğerlerine göre günümüz Bulgar topraklarında Keltler olup olmadığını tartışmalıdır. O zaman, Vidin duno isim vardı - bu isim yüksek ve müstahkem yer anlamına gelir.

Bu yeri daha sonra Roma kale ve yerleşim Bono denilen At - Latin bunu kale güzel demektir süre Romalılar görünüşte sadece kent için Celtic isim olarak var. Roma Çağı yerleşmesi yüzyılda ben inşa edildi ve o zaman bile sağlam bir taş kale vardı. at parçaların merkezi - Bono Tuna Nehri boyunca ve IV yüzyılda yolu istasyonu olmuştur. Şehir Moesia Üst Moesia ve Dacia sahillerinin Roma illerin bölge girmiştir.Bdin - XI yüzyılda için şehir Buddy ve ardından seçildi. kimin için bilgi Kıtlık denilen Budin şehrinin, ilk hükümdarı. Onun adını bilmiyor kasaba halkı, zenginliği bağlı ironik? Açlık tarkan başlığı vardı ya da işlemek, Proto kökenli ve Maros (şimdiki Macaristan) kadar Tuna her iki tarafında da önemli alanlarda sürdü. O ve erken onuncu yüzyılda yaşamış 904-907 yıl boyunca Bulgarlar ve Macarlar arasında düşmanlıklar ile bağlantılı olarak bahsedilmektedir. Açlık daha büyük bir güç ve otorite mevcut önemli askeri güçleri ve bağımsız bir ulusal sınırları savunmak barış görüşmelerini yürütmek için lisanslı olmuştur vardı.

Bulgar Kralı Samuel 1014 - 997 arasında yaşadı. o Badinskata bölgenin valisi oldu - Kariyerinin devlet o (Makedonya Kralı Makedonya tarihçilere göre) ve daha ziyade Bulgar kralı olmadan önce tarihçilere göre iyi funtsionirashta makine devlet refah müdürüydü. Bunun için tarihsel kanıtlar hala çok tartışmalıdır. Kral Boris II ve Roma - - bazı Bizans göre Kralı Peter I Constantinople oğulları kaçtıktan içinde Chronicles Bulgaristan'a gidiyoruz. Bizans giyim nedeniyle kabul edildi, çünkü sınır geçişlerinde kral öldürüldüğünde. O Vidin çevirmek sadece kardeşi Roma, kurtarmayı başardılar. O zaman devlet işlemek Nicolas tarafından yönetilen, oğullarından her bir alanın ön planda oldu - David ve Musa güney verdi - güneybatı ve Aaron Sofya alan sürdü. Vidin bölgesinde Bizanslı tarihçiler göre Samuel'in egemenliği altında idi. O, bir süre sonra, ancak, Samuel Bulgar kralı oldu ne Roma Vidin geldi ne oldu söylemek zordur. O Macar Krallığı ile iyi diplomatik ilişki içindedir - oğlu Gabriel Radomir Macar Kralı Geza (Gejza) kızı ile evliydi. 1003 yılında Vidin kenti kuşatması, Bizans İmparatoru Basil II sekiz ay geçiyor. Gabriel Radomir tarafından yönetiliyor Savunma - Tsar Samuil oğlu, ama olaylar o zaman Bizans tarihçisi Skilitsa Kedrin de ünlü tarafından açıklanmıştır. Sonunda şehir yakalandı birkaç kez fethetti ve sonra. Kentin savunucuları onun cesaret ve yaratıcılık ünlüdür - denilen söndürmek başardı. Rum ateşi (onun zaman için tehlikeli ve etkili bir silah) bu nedenle önlenmesi yangınlar ve toprak kaplar yakalanan gibi. Rum ateşi hakkında daha fazla bilgi ... 1213 yılında Vidin kral mücadele isyan kırdı içinde. Bu isyan isyankar konular üzerinde Bulgar kralı güç geri Joachim İlçe gönderilen Macar Kralı Andrew (Endre) II, yardımı ile ezildi. Daha sonra, XIII yüzyılın 30 yıllarında, Vidin Rus Prensi Jacob Svetoslav sığındı.

Tartar işgali - O Moğol kaçan oldu. Daha sonra Bulgar toplumda yüksek bir konuma ulaşmak ve 1258 veya 1259 de Çar İvan Assen II (İmparator Theodore II ve Helen kızı) bir torunu evlendi de başardı. Büyük olasılıkla, Jacob Svetoslav taht Mico için talip karşı savaşta Bulgar Çarı Konstantin Asen (ayrıca Konstantin TİK denir) destekledi. Bu katkılarından dolayı aldığı onun en kral unvanını sonra önemli ikinci - despot. Daha sonra o başarıyla Turnovo Krallık ve Macar Krallığı ile diplomatik ilişkilerde manevra ve taht için ana yarışmacının biri oldu. Başladı bakır sikkeler, Assen Aziz Demetrius ve hanedanı hamisi basım. Muhtemelen daha bu dünyada, Vidin kentinde ve sonraki zamanlarda saygı beri ona adanmış bir tapınak inşa etti. Prens Jacob Svetoslav Siyaseti yüzden onu baskı olarak kabul edilmiştir Queen Mary, bir tehdit haline geldiğini başarılı oldu. Maria 1276 için (zehir muhtemelen) kaldırmak başardı. Belaur despot Shishman ve kardeşi Bdinian despot (ve daha sonra kral) Michael Shishman oğludur.

1324 Olasılıkla içinde Belaur devlet hiyerarşisinde kardeşini yükselmesi nedeniyle Bdin alan valisi oldu. O sözde arasında yer alıyor. Yukarıdaki Velbuzhd Savaşı'ndan sonra Sırp Kralı Stefan Dechanski III ile görüşmelere başladı velemoshtni soyluları. Annesi Anna Neda ile Bulgar tahta, Çar İvan Stefan Savaştan sonra. Belaur yeni Bulgar kralı Sırpça etkisi ve ilk danışman bir destekçisi olmuştur ve kişisel çıkarlarını savunmak için başarısız olur. 1331 Çar İvan İskender'in tahta geç kışında. Sonra Belaur ona karşı Tatarları yardım aramak zorunda kaldı Ivan Alexander sorunları, bir grup oluşturdu krallık (1332 yılında) ve Bdin il çekti. Sonuçta, yeni Bulgar hükümdarı isyanı bastırmak için ve kuzeybatı Bulgaristan üzerindeki gücünü tekrar başarısız oldu. Bu 1337 civarında oldu. O Belaur bir yarış sona erdi nasıl bilinmemektedir. Vidin Türkiye XIV yüzyılın ikinci yarısında yaşamış bağımsız bir Bulgar devlettir. O Bulgar boyars Shishman ve zeamet oluşur ve kuzeybatı Bulgar topraklarını kapsar. Vidin İngiltere Çar İvan İskender tarafından kurulmuştur Veliko Tırnovo yılında tahttan ikinci mahrum için tazminat olarak oğluna, Ivan Sratsimir dedi. Bağımsız bir devlet olarak bu krallığın ayrılık kral ölümcül bir hata olduğunu, bunların bu 500 yıl sonra Bulgar kişi tarafından giyilir (ve birçok sosyolog göre - bu güne kadar) sonuçları.

Diş polikliğini    Pirin    Hotel CENNET    Rila    Vidin Tarihi

Diș beyazlatma sistemi    Diș pimleri    Diş polikliğini Dr. Ralev    Diș implantlarɪ    Kara Deniz

Kim o tek olsaydı Bulgaristan, Osmanlı yönetimi altında düşecek mi bilir? Ancak, yarım litre kırmızı şarap bir tarihçi kez aşağıdaki ratiocination yaptı: "Bu berbat oldu işe 100 yıl daha önce." Belki Türkler zaten zyavladeyat Bulgar devlet zayıflamış olurdu? Ya da, Attack parti bölümünün bir başkan olarak, tüm bu bir Yahudi komplosu sonucudur. 1866 yılında Sofya ve Lom bağlayan yol inşa edildi. Sonuç olarak, Lom liman geliştirmeye başladı ve Vidin bu düşüş başlar. 1897 ve 1942 yılında hangi şehir çok acı güçlü Tuna seli vardı. Bu nedenle nehir daykları alt Tuna kıyılarını korumak için inşa edilmiştir. Ukrayna - Vidin Rovno şehri ile kardeş olduğunu. bir dönemde güneş ve herhangi bir canlının hava olarak Bulgaristan için gerekli olan Sovyet dostluk, - Bu Bulgar bir mirasıdır. Bu kültürel ve ekonomik değişim için değerli girişimler olsa hafifçe kaldırılmamalıdır - devam iki şehir arasındaki ütopya Sovyet dostluk tam başarısızlık sonra. Rumen Türler o zaman - Kent Konseyi Rovno Yuri Torgun şehir sekreteri kuruluşundan bu yana 725 yılını kutlayan ve davet Vidin belediye başkanı için.

Ve diğer kentlerinden gelen misafir karşılama Rovno, Polonya ve Slovakya ile ikiz. Bu eşleştirme nedeniyle Vidin Rivne şehrinin adını taşıyan bir otel vardır. Bu otel büyük onarımı yapıldı ve en son açılan kapılarını konuklarına ("Pari bilgilere göre - www.pari.bg). Otel ve çok sayıda oda, suit ve stüdyolar birçok katılımcı ile toplantı barındırabilir. C. XVII var mil Pazvantoglu tarafından inşa zemlen sadece bugün Bulgar ortaçağ kalesi Baba Vida, St Petka ve St Panteleimon "kadar korunmuş: Vidin değerli tarihi eserlerin kaydedilmiş olarak. 1690 sonrası Türklerin kale Kale taş inşa etti. Bu amaçla da Ortaçağ'da kullanılan küçük bir Roma kale, ağırlıklı olarak kullanılmıştır. Florentin, Enicher, Market Stambol biber ve kırmızı biber - Bugün kale sadece birkaç kapıları korunur. Kale Baba Vida "Roma Bononia Kalesi'nin kalıntıları üzerine geç Ortaçağ'da inşa edilmiştir. düzensiz bir yamuk şeklini Has, dört köşe taş kule vardır. kale civarında su dolu bir derin çukur kazıldı. Kale XI yüzyılda III inşa edilmiş, daha sonra Çar İvan Sratsimir döneminde yenilenmiştir. ana kule ve burç ve iç bölümleri onları bağlayan - Bu devirden kalenin temel özüdür. kale ağır yaralı olarak (ki tüm Bulgar devlet Osmanlı egemenliğine düştü) 1396 yılında Türkler tarafından Vidin sonbaharında. Fatihler ve Ocak ayında yeniden ardından Ocak ayında birkaç kez değişmiş.

1689 yılında kale topçu ateşi için uyarlanmıştır. Osmanlı Devleti askeri depolama ve hapis cezası ve kurtuluş sonra kullanılmıştır sırasında kupa silah de vardır. Daha sonra tarihi bir anıt ilan edildi. Kalenin doğal sahne film sahneleri yakalamak için pek çok film yapımcıları tarafından kullanılmıştır. kale tiyatro ve müzikal pozlama var. Telefon - 094 601705 094 601705. Türkiye Konak "Koluka XVIII yüzyılın ikinci yarısında inşa edilmiştir. Daha sonra önemli bir değişiklik oldu - kurtuluş Bulgar Rönesans mimarisinin öğeleri yerleştirildi sonra. Yapı büyük bir olasılıkla ortada dik geçti ve her iki yönde, gelirleri ile başlangıçta tek katlı idi. Yangın koruma seyretmek - Konak orta kesiminde kuloobrazno oda durdu. Türkler Bulgar kilise topluluğunun yerleşmiş ondokuzuncu yüzyılın yetmişli, Emniyet Müdürlüğü için bina kullanılmıştır. 1956 yılından bu yana bina olan sergi 1878 dönemini kapsayan Sen St Belediye "¹ 2 müze ziyaret edebilirsiniz müze için yeniden inşa edilmiştir. Telefon müze 094 601713 094 601713. Onlar da bir web sitesi var - adres www.museum-vidin.domino.bg olduğunu. Vidin kentinde yerler hakkında bilgi Bir çok www.visitvidin.com bulunabilir. Vidin Tarihi Anıt oldu iki savaşları ve Birinci Dünya Savaşı içinde düşmüş subay ve askerlerin anısına merkezi meydanı Bdintsi dikilmiştir.

1885 yılında Bulgar Savaşı - Orada Sırp sırasında öldürülen ölü kemiklerinin koyulduğu yer. Anıtın Yazar Nikola Kozhuharov olduğunu. Subay ve asker anıtı Üçüncü Piyade Alayı Bdin üst mermer ile kaplı yüksek bir paralelkenar vücudun bir heykel oluşur. üssünde Heykeller karanlık patinalı bronz ve savaş elan tutarak bayrağına bir grup asker resmediyor. mermer fayans baza yatak yazıtın ön kısmında: vatanın büyüklüğü inşa edilmiştir Bunların kemikleri üzerinde kimin Layık yaşamış ve bunun için öldü Eski Saray - haç kışla yerel otlatma sarayın bahçesinde 1801 yılında yaptırılmıştır. Yapıtın orijinali Yeniçerilerin Konak için kullanılır - bunu 1801 yılında artık yeniçeri konut olduğu için bu bilgi tamamen yanlış olduğuna inanıyorum. Daha sonra Bulgar ordusu için kışla olarak hizmet vermektedir. kendine özgü form adını borçludur - dört özel veranda ile eşit kollu haç gibi görünüyor. Haç kışla binaları farklı konumda koridor düzeni planlanan yaklaşık 1260 m2 Her kanadın taban alanı ile büyük bir iki katlı bir yapıdır. Bu yeni hizmetlerin gereklerine göre birkaç kez değiştirildi çünkü binanın orijinal düzeni bilinmemektedir. iki seviye bağlayan merdivenler de yeniden defalarca ve bugün artık kendi özgün konumu ve türü bilinmektedir edildi. kışla özellikle etkileyici İç olarak dört sütun, galeri, köşeleri kesme 2 katlı karar merkezi düzeyde anıtsallığı vurgulanmıştır. Şasi hattı doğal olarak iki katlı koridorları bulunan dört karşısında odaklanmıştır. Santral kor binanın en iyi temsil eden parçalarından biridir. o şekilli kare alan, ancak çok sonraları dönemde, günümüzde var olmayan bir saat kulesi, inşa etti.

Bugün bölgesel öneme sahip kültürel bir anıt Cross kışla, o Tarih Müzesi etnografik koleksiyonu tarafından yönetilir. Adres - kare Kale Sokak, Kn Boris ben " 26.Yüzyıllar boyunca Vidin her zaman bugün çeşitli dinlerin ve bu nedenle bir bölgesel merkez olmuştu tapınaklarda zengindir. Aziz Demetrius ve katedral yarısı toprağa gömülü olan St Panteleimon ve St Petka kiliseleri inşa edilmiş aynı yüzyılda XVII yüzyılda inşa edilmiştir Alexander Nevsky sonra Bulgaristan'ın ikinci büyük kilisesidir Daha önce tapınak temeller üzerine inşa edilmiştir. Vidin Mahkemesi Piskoposluk Vidin Neophyte girişimi üzerine 1924 yılında inşa edilmiştir. Vidin vali kalıntıları tabutu mozolenin zemin katında 1934 yılında inşa edilen ilk Bulgar vali Antim Ben, türbesi bulunmaktadır. tapınak hakkında daha fazla bilgi ...

Vidin yılında daha birçok tarihi ve kültürel cazibe vardır. cami ve kütüphane Pazvantoglu 1800 etrafında inşa edilir. Caminin minaresi Sultan Pazvantoglu bağımsızlık sembolüdür üstüne bir kalp ile biter. İslam dininin resmi sembolü - bir hilal kalp altında. Prens babasının cami adadı - da onun gibi bir asi yerel cetvel, kütüphane anne Pazvantoglu adamıştır. Babası Sultan emriyle Vidin öldürüldü. Yahudi sinagogu 1894 yılında yaptırılmıştır. Şu anda bina kötü durumda olduğunu - çatı ve tamamen çökmüş Dış kaplama neredeyse tamamen yağmur tarafından yıkanır. Binanın içinde otlar yaklaşık bir metre yüksekliğe kadar büyür. Ne yazık ki Bulgaristan'da oldukça anıtlar gibi durumdadır. Sinagogu Vidin nehir parkı bulunmaktadır - bu Tuna Nehri boyunca uzanan ve özgün bir kompozisyon olduğunu. Bazı yerlerde, park İngilizce bir parkın gelenekleri şekillenen - sadece çalılar bazı ağaçlar ve çimenler saç dikilecek şekli, arazinin en doğal özellikleri korumak. Tesadüfen, özgünlük İngilizce model elde etmek amacıyla, gerekli bakım parkta en az beş yüz yıl için yapmak içindir. arazi park diğer bölümlerinde çok değişti. barok şekilli ağaçları ve daha Avusturyalı bahçeler için tipik maki de vardır.

 Bu nehir park Vidin içinde tiyatro, cami ve kütüphane Pazvantoglu, Roma duvarının Türk-posta yolu, birçok anıtlar, vb vardır Tekke Seldahin büyükanne Osmanlı egemenliğinin zaman derviş manastırın olduğunu. Tiyatro Vladimir Trandafilov ve Kukla Tiyatrosu - Vidin iki tiyatro bulunuyor. Vidin olarak 1879 yılında tiyatro Charity Vida dayanır. Ilk performansları sözde "Ulusal Café Boyar mahalle idi. Teatro Vida bir girişim komitesi tarafından 1887 yılında kurulan Tiyatro Vida ve "yapı, toplanan fonlar ile 1891 yılında inşa edilen bu tiyatro ihtiyaçlarını özellikle ülkemizde kurulan ilk binadır.

Geniş bir salon, Zemin katta, kutular ve galeriler, büyük sahne, orkestra ve camlı çatı. Vidin Bugün tiyatro gösterileri ve ihracatı yılda da iki sezon geniş bir repertuara sahiptir. Devlet Kukla Tiyatrosu merkezi "renk" ile 1976 yılında kurulmuştur. Devlet Tiyatroları'nın 1980 madencilik tüzüğü ve içinde Kültür Bakanlığı bir bölümü oldu. karışık finansmanına 2000'den Vidin Belediyesi ve Kültür Bakanlığı'na gider. Şu anda 24 kişi çalışmaktadır. , 9 kişilik grup Vekili kendi yönetmen var, sanat stüdyoları, teknik kadro ve yönetim vardır. Onun repertuarı öncelikle, ama çocuk izleyicilere yönelik de yetişkinler için oyun gösterir. onların oyun.

Vidin kukla 10-12 başlıkları korumak gönderilmiş Yıl, 3-4 yeni yapımları yer almaktadır. Yıl boyunca, ve şehir etrafında 200 performansları yanı sıra, ülkede uygun sahneleri oynadı. troupe denge Sanat arar canlı tiyatro oyunu ile kukla gösterisi ifade anlamına gelir. Vidin sahne bütün türlerin sahne prodüksiyonları görülebilir ki, sanatçılar gölgelerin tiyatroya meraklı ve sürekli ilgi olarak farklı sistemler bebek ile çalışıyoruz. Vidin kukla tiyatrosu çocuklar ve Amsterdam, Hollanda merkezli gençler için Avrupa Derneği Sanat kime ait sadece Bulgar olduğunu.

Devlet Kukla Tiyatrosu "Paris fabl Sarayı, hangi yerde 1997 tiyatro projesi ile" Fransız tiyatro şirketi ile profesyonel kişileri korur gözleri diğer tarafta. Vidin Kukla Tiyatrosu pek çok ulusal ve uluslararası toplantı ve festivallerde birçok prestijli ödül kazanan katılan aralarında şunlardır: National Academy kukla Birincilik ödülü "Kuklar-95" Jüri Ödülü Botoshani, Romanya Uluslararası Kukla Festivali (at Özel ) 1966, Ödül Subotica, Yugoslavya Uluslararası Kukla Festivali (1997), Hollanda Büyükelçiliği ve Hollanda Vakfı Projeler Ödülü en iyi tiyatro ekibi için: Doğu-Batı Uluslararası Kukla Festivali "İki, üç, birkaç vardır çok, Pleven (1999 ve 2000). Vidin kukla Almanya, Avusturya, Yugoslavya, Moğolistan, Hırvatistan, Romanya, Macaristan, Arnavutluk başarılı turlar vardı.

Diş polikliğini    Pirin    Hotel CENNET    Rila    Vidin Tarihi

Diș beyazlatma sistemi    Diș pimleri    Diş polikliğini Dr. Ralev    Diș implantlarɪ    Kara Deniz

Vidin Yakın görmek için bir şey vardır. Vidin sadece 27 km Archar köyüdür. Yanında Roma kenti Ratsiaria kalıntıları vardır. Bu konumu II yy MS sırasında oluşur ve Tuna Roma filo kalıcı bir istasyon oldu. Buradan Adriyatik üzerinde Naysos (Niş) önemli bir zaman başlar. gemi gemi - Şehir adını Latince "Ritus geliyor. Ratsiaria kendi takı ürünleri ünlü oldu oldukça büyük bir şehir oldu. onlar bugün bile efsane üstlenecektir için, şehrin imha 1500 yıl sonra, kalıntıları hala hazine avcısı baskınlar tabidir. Bono sadece askeri bir garnizon etti ise şehir, daha patrici yaşadı. İmparator Aurelian Ratsiaria zamanında Dacia Ripenzis (kıyı Dacia) il başkanı ilçe oldu. Serdika Pautalia ve Eskus Ratsiaria Ulpia edilmiş isim Like to - İmparator Trajan Augustus soyadı. Tarihçiler Ulpia Ratsiaria zengin ve kalabalık şehri olduğunu unutmayın.

 

 

Kolye saç, bilezik ve yüzük - şehrin eski ihtişamını için altın takılar ile asil kızın mezarı da dahil olmak üzere arkeolojik buluntular, benzerler. Hunlar iki kez şehir yok. 586 yıl içinde ikinci atak şehrin imha nihayet tam başarı ile yaşındayken ilk kez bu, 447 yıl içinde oldu - bir daha oraya yerleşmişti. antik yerleşim hareket çok hazine avcısı grupların bölgede Günümüzde - hatta köy ve Tuna Nehri boyunca birçok Archar güçlendirilmesi hendek bazı evler zarar başarmışlardır medya göre. Tanıdık durum - Hisar bütün köylerde gıda için karlı bir iş olarak hazine avı güveniyor boyunca. Vidin Bulgaristan batı kesiminde yer alır. alanın peyzaj çeşitlidir - düz Vidin ve Archar in - Osoyskata Valley, tepelik ve dağlık bölgelerde sık sık meydana - Vrashka Rabishka höyük Belogradchik çelenk vb çekiç Babin Aziz Nikola pelerin ve dağ - Fore bu parçaların yanı sıra ve burada Batı Balkan bazı birimleridir. kabul edilen kavramlar aksine, Stara Planina asla Mount Kom de bitmiyor, kuzeybatı uzak virajlı ve sadece 40-45 kilometre güneyinde Tuna ulaştı. Vidin (Belogradchik bölgesinde Lom havzanın linyit ve kömür parçası) kömür yatakları vardır içinde. kurşun var - çinko ve bakır cevherleri (Belogradchik), barit ve kireçtaşı (Kule) ve kaplıcaları. Orada köy dakikada 60 litre, sıcaklığı 33 derece santigrat ve 34.000 mg / mineralizasyon Koshava bahar debisi yakınlarında l. Köyün yakınında Slavotran iki yay 2460 lt / dk, sıcaklık 42 derece ve mineralizasyon 56.000 mg / akış l. Vidin iklim ılımlı - nispeten sıcak yazlar ve soğuk kışlar ile karasal iklimin - Ortalama Ocak sıcaklığı 0 derece ve Temmuz ayında ortalama sıcaklık yaklaşık 20 santigrat derece olduğunu. Yağış yaklaşık 600 mm'dir. yıl. Timok, Topolovitsa, Vidbol, Asker, Archar, Lom ve diğerleri - birkaç ırmak vardır. Onlar Balkan ve Fore ve akış Tuna içine gelen bütün bahar. Fore Balkan ve yaprak döken orman içinde. Vidin Belediyesi ve en büyük Vidin yönetim merkezi alanının aşağıdaki dağılıma sahiptir: Toplam alanı

Vidin site - www.vidin.bg. Vidin Vidin Ovası kuzey kısmını kaplar. Bu köy ve nehir Koshava Vidbol arasında yer almaktadır. ilk nadpoymena teras Batı ve kuzeydoğu sınırları - Bu jeolojik oluşum kenarlarında çok sayıda köy bulunmaktadır: Dunavtsi, Slana bara, Inovo, Pokrayna, Kurtovo ve Koshava. 6 mil - Vidin Vadisinin uzunluğu 30 km ve genişliği. Ortalama yüksekliği 40 metre, yani Bölgede Tuna üzerinde 5-7 m. Geçmişte çok sık 1942 yılında nehir seviyesinin yükseltilmesinde vadi parçaları sular altında sel ve Vidin kenti. Bu nedenle, vadi sel karşı koruyan bir hendek ile çevrilidir.

Diş polikliğini    Pirin    Hotel CENNET    Rila    Vidin Tarihi

Diș beyazlatma sistemi    Diș pimleri    Diş polikliğini Dr. Ralev    Diș implantlarɪ    Kara Deniz

Vidin Ovasının Dahili parçalar geçmiş jeolojik epokta Tuna oluşturduğu akarsu. çayır topraklar - Vidin ve nehirlerde Ayrıca Nehri Vadisi Topolnitza ve Asker, hemen hemen tüm vadi alüvyon ile kaplı olmasıdır çalıştırın. Toprak süreci - bu, mısır, ayçiçeği ve sebze buğday yetiştirmek için uygundur. Tuna Nehri boyunca birçok yollar ve sabah yürüyüşleri için ve haç büyük bir fırsat sağlamak parklar oluşturduk. Iyi park Tuna şehir bahçe birlikte tasarlanmıştır. Parkın bakımı da Vidin takdire değerdir nispeten iyi bir düzeyidir. Yaz aylarında düzenlenen saldırıya ve Homo sapiens her hedeflenen büyük sürüler sivrisinek dışarı günün sonunda, Vidin ve Rusçuk iki sivrisinek bölgesinde popüler şaka, yaklaşık iki kilometre uzaklıkta tuğla taşımak olarak ve çit üzerine tünemiş, köpekler Onlara havlamaya başladı. Görgü tanıklarının ifadelerine göre, böyle bir sivrisinek ortalama büyüklüğü şık Sparrow boyutunu ulaşır. durum diğer büyük nehirler değil, aynı zamanda başka bir yerde Tuna Nehri boyunca farklı. Terk edilmiş binalar, yıllık revizyon için ağlıyor - şehrin pek çok yerinde bir şey Bulgaristan'da daha küçük yerleşim birimlerine belirli keşfeder.

 

Üzücü bir görme - Bir zamanlar iyi tasarlanmış ve bakımlı okul, konut ve kamu binaları şimdi başıboş köpekler, fareler, örümcekler ve marjinal sosyal grupların sığınağı vardır. Vidin bir istisna değildir - son zamanlarda yaşam standardı düşük binaların onarımı için belediye yetkilileri ve özel yatırımcılardan para harcamak için izin verilmez kadar. Şu anda durum, ama yavaş yavaş değişim görünüyor arzu edilen düzeyde hala var. Aynı zamanda binlerce dolar değerinde yüzlerce büyük yenilenme geçiren ve çok iyi durumda görünen yapılar vardır. Bu, Belediye Sanat Galerisi, Hotel Bononia Otel, Anna Christina ve diğerleri dramatik tiyatro binası bulunmaktadır. 2008 yılının sonbahar.

Diş polikliğini    Pirin    Hotel CENNET    Rila    Vidin Tarihi

Diș beyazlatma sistemi    Diș pimleri    Diş polikliğini Dr. Ralev    Diș implantlarɪ    Kara Deniz

Bulgaristan'da ve dünyadaki modern trendlere Vidin gradoutroystveni içeren şehirde alışveriş merkezi açıldı. Rekreasyon alanı Bozhuritsa köyleri Sinagovtsi, Ivanovtsi ve Milchina yay arasında, sadece Vidin 18 km güneybatısında kuzeybatı Bulgaristan'da yüksek meşe ormanı ile ayrılmıştır. küçük bir baraj var. Mevcut malzeme - alanda rekreasyon için teknik olarak turistik kulübe Bojuritsa üsleri ve dinlenme bölümleri, işletmeler ve kamu kuruluşları da dahil olmak üzere 600 yatak, toplam kapasitesi bulunuyor. yüzme için kısa veya uzun dinlenme orman parkları, çevre ve su alanı için iyi şartlar tekne ve balıkçı vardır. yürüyüş ve çevresinde yürüyüş için büyük fırsatlar. mantar, meyveler ve otlar Ülkesi. büyük ve küçük oyun (alageyik, karaca, yaban domuzu, tavşan, sülün, vb.) varlığı spor avcılık uygulama koşullarını ortaya çıkarır. alana Ulaştırma erişilebilirlik çok iyi - Vidin ve civar köyleri arasında düzenli havayolları tarafından sağlanmaktadır. Aynı köyde onu ziyaret için Başlangıç noktaları. Rekreasyon alanı "sürüsüne" Tuna kıyısında yer alır, 4 km kuzeybatısındaki Vidin kentinde ve 30 bungalov ve restoran ile Tuna kamp kapsar. Alan su sporları ve balıkçılık ile su yolu yakın kısa dinlenme için çok iyi koşullara sahiptir. ziyaret Başlangıç noktası Vidin şehridir. Kalafat (Romanya) - Sonraki feribot Vidin olduğunu. Ziyaret transit yerli ve yabancı turistler tarafından.

Bu asfalt yol ile bağlı. Sonuç ne demek? Tüm olumsuz anları rağmen Vidin ilginç bir şehir kalıntıları ve en az bir kez ziyaret www.bg-tourinfo.com tüm ziyaretçiler öneririz. Özellikle yaz aylarında şehrin yeşil bir yeri vardır ve o ülke genelinde hızlı bir kalkınma fonunda öncesinde tüm değerlendirilmelidir için, yukarıda da belirtildiği gibi, oldukça güzel. ve olsa da, sabah saat yedide uyanmak ekskavatörler ve buldozerler için beklemeyin yakında bu değişecek - - umarım iyi Vidin kentinde Bina nadir bulmak. Umarım mimari revü ortaya çıkmayacaktır! Yer geçmişi ile zengin ve ilginç bu bilimin tüm hayranları içindir. Sonbaharda kasabasında güzel bir yer çok is - iklim, tamamen rahatlamak mümkün olacak ağaçlar pek çok renk ve ralichni size Tuna şehir bahçe yürüyeceksiniz eğer lekeli orta Kasım'a kadar Ekim ayının başından itibaren hafiftir. köpek soğuk, kalın kar, rüzgar veya sis - Kışın Vidin kırmızı şarap büyük miktarlarda tüketim yatkınlık yok. Bazen tüm ekstralar birlikte birleştirilir - değil hava koşulları, orta ve yüksek mukavemetli ısıtma içecekler gerektiren. Yaz aylarında geri döndü - soğuk bira yeri doldurulamaz. Ekibimizin göre Vidin kentinde çok güzel bir yaz akşamları vardır - kırmızı ve son derece sinir sistemini yatıştırıcı hareket - Tuna Nehri'nin arka planda gün batımı çok güzel binalar ve ağaçları turuncu renkli olmasıdır. Günlük ilginç bir forum haline ...

Vidin sehrine kardes sehirler:

Hodmezovasarhey-UKRAYNA

West herldan-Ohao, AMERIKA

Zaycar-SIRBISTAN

Ravno-UKRAYNA

Dempre-TÜKİYE

Kalafat-ROMENYA

Diş polikliğini    Pirin    Hotel CENNET    Rila    Vidin Tarihi

Diș beyazlatma sistemi    Diș pimleri    Diş polikliğini Dr. Ralev    Diș implantlarɪ    Kara Deniz