Pirin

Пирин

Pirin fotoğraflarɪ 1    Pirin fotoğraflarɪ 2    Pirin fotoğraflarɪ 3    Pirin fotoğraflarɪ 4    Pirin fotoğraflarɪ 5   

Pirin fotoğraflarɪ 6    Pirin fotoğraflarɪ 7    Pirin fotoğraflarɪ 8    Pirin fotoğraflarɪ 9    Pirin fotoğraflarɪ 10    Pirin fotoğraflarɪ 11    Pirin fotoğraflarɪ 12    Pirin fotoğraflarɪ 13    Pirin fotoğraflarɪ 14

Diş polikliğini    Hotel CENNET    Rila    Vidin    Vidin Tarihi

Diș beyazlatma sistemi    Diș pimleri    Diş polikliğini Dr. Ralev    Diș implantlarɪ

Birçok turist göre Pirin en görkemli ve korkunç Bulgar dağıdır. Huşu ve saygı Pirin için uzun yıllar insanlara yaklaşarak için. Slav Mitolojiye göre bir tanrı Perun orada yaşadı - çok olan ve temel düşüncesiydi insanlığın ve atma yıldırım için kızgın Dünya'da ve insanların kafalarında aceleyle tanrı sinirli. Dağ Orbelus bazı Slav kabileleri adlı Trakyalılar Perin denir. Bulgaristan'da, geleneksel Pirin adını tanrı Perun bu esas gelir düşündü. Akademisyen Vladimir yoruma göre. Georgiev, ancak, Pirin adını kaya anlamına Trakya kelime "perintos" ve Hitit "perunaş geliyor. Ancak, Hititler hakkında tarihsel bilgi de çok emin değiller Pirin ile ilgisi olup olmadığını azdır.

Dağ Bulgaristan'ın güneydoğu kesiminde yer almaktadır Rila-Rodop dağ silsilesi bir parçasıdır. Sıraca ve Mesta vadileri arasında güneydoğusundadır. Bu kuzeybatısında yükselir. Kuzey Predel (1140 m) Pirin dağ Rila ayrılır. yükseklik 1170 metre - O güney Slavyanka parıl Pas tarafından Pirin dağ ayrılır. , Yaklaşık 40 kilometre 2.585 kilometrekarelik hakkında bir alanı kaplamaktadır - Pirin dağının uzunluğu yaklaşık 80 km ve genişliği. Bulgaristan'da, Pirin Rila sonra ikinci en yüksek dağıdır; Avrupa'da yedinci sırada yer. Elbruz Dağı (5.642 m) Alp tepe, Mont Blanc (4808 m) Sierra Nevada Mulasen tepe (3479 m) Pirin dağları Kafkasya'da daha yüksek. Bir arkadaşına göre - bir İspanyol, Barcelona bir ressam, Sierra Nevada 30 santigrat derece sıcaklıkta plaja gitmek için öğle yemeğinden sonra trene binmeye sabah kayak için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. İnanılmaz küçük, ama kim bilir -, Mayıs, özellikle de yapmak mümkün Mayıs-Haziran ... Dahası, Musala (2925 m) ve Mitikas (2919 m) ile Olimpos Dağı ile Pyrenees Pirin Mt Anne (3404 m), Rila daha yüksektir. Avrupa kıtasının içinde bazı adalarda da yüksek yüksekler bulundu. Sicilya adasında bir çok ünlü tepe gibi - Etna yanardağı, 3263 metre yüksekliğinde. 1033 metre ortalama yükseltisi Pirin. kuzey, orta ve güney - Morfometrik Pirin üç bölüme ayrılmıştır. güneydoğu - Sandanski dan Obidim kuzeybatı ölçülen köye - ön ve parıl Pas, dağ maksimum genişliği arasında ölçülen bir düz çizgi Pirin sadece 60 km uzunluğunda, 40 km. Aslında ilginç: 1920 AD geografite ve büyük bir hata idi oldukça geniş dağ Pirin inanılmaktadır dağlar dahildir. Alibotuş (Slavyanka) Smiynitsa, Kushnitsa ve çok daha düşük yüksekliklerde özetliyor içinde. Böylece Pirin hatta Ege Denizi ulaşmaktadır oldu ve balkanlar'ın en büyük dağ arazidir. Günümüzde, bu dağlarda bağımsız jeomorfolojik oluşumlar olarak ayrılır.

Kuzey Pirin Predel ve Todorova Polyana (1883 m) arasında uzanır. Bu oran dağın en güzel ve en yüksek parçası olan ve hemen hemen alpin karakteridir. 2918 metre - Burada bir Vihren olduğunu burada ana sırt, 10 metre genişliğinde genellikle çok dar ve keskin ve bazı yerlerde - ve yaklaşık yarım metre. Bu tür yerlerde karstik kenar Tay, çengelçal çang tepe arasında Kralevdvorska duvar mahya vardır. Birkaç nehirlerin Kuzey Pirin vadilerin ana sırtı itibaren yüksek yan oldu yayarlar:

Merkez Pirin Todorova Polyana Eyer ve Popski Preslap (1410 m.) ile çevrilidir. Bu oran daha düşük ve daha düşüktür. Bu güneyinde yakın olduğunu başın kuzey kesiminde, genişledikçe ve düz bir alan olan doğu ve batı için çok dik indiği, iyiydi oluşturur. Orelyak (2099 m). İşte bu başlık yüksek tepe ve artıyor. Burada diğer zirveleri Murat, Eflak ve süt Wolf çapraz vardır.

Някои върхове и други неща в Пирин

Güneyde Pirin eyer Popski Preslap güneye uzanan ve parıl Pass ulaşır. Pirin ve Güney kuzey bölümünde yan doruklarına oldu yüksektir ve sivri, ve güney - nispeten yuvarlak. 1973 metre - En yüksek tepe olan şamdan. Jeolojik açıdan Pirin bir granit çekirdeği ile büyük bir antiklinal olan, büyük bir Paleozoyik metamorfik kayaç boyunca örtüşüyor. Pirin çevresinde Tersiyer başında olan dip tortul malzemeler ertelendi göller, dolu kanyonlar oluştu. Genç tersiyer yanardağ içinde ve patlak dağ yamaçlarında riyolit ve riyolit tüfleri ile kaplıdır. Kuzey Pirin granit ve mermer ağırlıklı oluşur granitten. Northwest Vihren ve vadi Banderitsa en yüksek parçası mermerleri, Doğu vadisi barınak tarafından işgal edilmiştir. Pirin Ortalama kuzey ve güneyi, kristalin şistler oluşur - mermer'den. Güneyinde yer alan Pirin ana çekirdek ve granit olup, periferik bölgelerinde - mermer ve kristalin şistler arasında. Mineraller kötü incelenmiştir. fışkıran fay tektoniği nedeniyle çevresindeki vadiler pek çok yerinde olarak, kaplıcaları - Simitli, Sandanski, Banya, Dobrinişte'de Eleshnitsa, Ognyanovo Garmen ve diğerleri.

Jeomorfolojik şekil Pirin Tersiyer sırasında başlattı soyulma yüzeyler kurduğu yükseliş sakin uzun süre kesilir. En iyi 2200 metre soyulma plato korunmuş. Bunların artıkları 2600, 2200, 1600 ve 1200 yükseklikte meydana gelir, o Pirin en yüksek kısmının vücut özetliyor. Kuvaterner başında, dağ buz çağının en güçlü yükseliş meydana belirlendi. Dağın 2300 metre yükseklikteki kalıcı kar ile kaplıdır. Zemepovarin eski formlara ekzaratsiya tabi tutuldu. sirklerde ve cirque gölleri, buzul vadileri, moren, buzullar ve daha asılı - En alpin türler vermek dağın kuzey yamacında iyi geliştirilmiş buz formlarıdır. Sirklerde, mermer ve granit kapağını oyulmuş, buzul gölleri tarafından işgal edilmiştir. Ledvikovite vadilerin en kuzeybatı yamacında ifade edilmiştir. Nehir vadisinin her iki tarafında damianitza tipik asılı buzul vadileri oluşur. Frontal 1100 m yüksekliğe alçalma morenlerine. (B. barınma) ve 1500-1600 m (d. Banderitsa ve Pirin Bystrica). Pirin Nehri vadiler derin ve dardır jeologlar Pirin bu daha sonra kaldırma hakkında konuşmak gibi. Orta ve Güney Pirin düşük irtifa hiçbir buz formları nedeniyle içinde. mermerler ise karst hakim. fay yamaçları ile. Kademeli Struma ve Mesta vadinin vadisinde inen yamaçlar.

Pirin fotoğraflarɪ 1    Pirin fotoğraflarɪ 2    Pirin fotoğraflarɪ 3    Pirin fotoğraflarɪ 4    Pirin fotoğraflarɪ 5   

Pirin fotoğraflarɪ 6    Pirin fotoğraflarɪ 7    Pirin fotoğraflarɪ 8    Pirin fotoğraflarɪ 9    Pirin fotoğraflarɪ 10    Pirin fotoğraflarɪ 11    Pirin fotoğraflarɪ 12    Pirin fotoğraflarɪ 13    Pirin fotoğraflarɪ 14

Diş polikliğini    Hotel CENNET    Rila    Vidin    Vidin Tarihi

Diș beyazlatma sistemi    Diș pimleri    Diş polikliğini Dr. Ralev    Diș implantlarɪ

Akdeniz etkisi ile Pirin dağının iklim Struma Nehri nehri vadisinde alanlarda daha iyi ifade etti. (- 190 metre yükseklikte) 2,4 ° Bansko ortalama Ocak sıcaklığı (.. 936 m yükseklikte Edu) Sandanski, -1,9 ° dir. Yüksek Dağlarda kar yağışı hakim. Şiddetli fırtınalar ve arazi lehine çığ doğuran büyük kar sürüklenir oluşumu (Mount Vihren ve Todorin yamaçlarında özellikle). Pirin White River, barınma, Banderitsa, Retidzhe, Tufcha ve diğerleri takip YTL. (Yerlerin Tributaries). Struma ve kolları Pirin Bystrica Vlahinska Nehri, Sandanski Bistrica Nehri Melnik, Goleshevska Nehri ve diğerleridir. Nehirler dağ karakteri ile gür vardır. Uzun Pirin Bistrica olduğunu. İlkbaharda akış neredeyse yarısı. HES Peter - Doğu Nehri ve Yazo HES Razlog, Pirin Bistrica Nehri inşa edilmiştir.

Göl ve dağ kenarında karst yaylar Pirin büyük su kaynakları vardır. diğerleri küçük, kuru yaz ise yaklaşık 164 göller, onlara kalıcı 119 vardır. göllerin çoğu ana bulunan yan Kuzey Pirin (2450 m 2100 rakımda göllerin% 90) idi. Popovo Gölü (2027 m) son - en yüksek Polejanski göl (2710 m) naynisko ilkidir. Onların boyu onlar (1-123 dönüm) küçük 500 m. alan 45 arasında değişir. En yüksek (123,6) ve (29.5 m) en yüksek ikinci Popovo Gölü. Bunların şekli, düzensiz yuvarlanır. Çoğu birlikte gruplandırılır ve drene birbirine - Banderishki, Vasilashki, Popov, Kremenski, Kamenitsa, Vlahinska ve diğerleri. kısa büyüyen perigod için (yuli-okt.) nedeniyle göllerde yüksek florasında yoksul. Bazıları algler, demir bakterileri, kabuklu deniz ürünleri, alabalık ve diğerleri vardır içinde Ve dağ-orman topraklarda 1600 metre üzerinden geçerken kahverengi orman, dağ-çayır topraklarda 2.200 - kil - - kumlu topraklarda, dağ stypala düz alan vadilerin düşük parçalar alüvyon ile kaplıdır. Bitki türleri yakın Akdeniz (beyaz meşe, gürgen) geliştirilen darhu eteklerinde yamaçlar, yaprak döken (meşe, kayın), iğne yapraklı ormanlar (çam, mypa), iğne yapraklı çalılar (ardıç için: Pirin dağ Vejetasyon 5 kemer bitki ile dikey dağıtım var cüce) ve en yüksek kemer Alpin çayır bitki örtüsü olduğunu. Pirin edelweiss, kamenolomka, avens, pansies ve daha tipik. Vahşi: keçisi, geyik, ayı, kurt, yaban kedisi, tilki, kartal, şahin, keklik ve diğerleri. tütün, üzüm, gelincikler, fıstık, meyve ve diğer düşük yamaçlarında. inşa chalets PK Yavorov "Banderitsa, Vihren," Jane Sandanski "," sığınak "," Goce Delçev "Were. Birçok barınak, dinlenme evleri, oteller, tatil köyleri vb da vardır.

Pirin dağ seyrek nüfusludur. Yerleşim vadilerde yoğunlaşmaktadır ve Struma ve Mesta ve vadileri boyunca eskrim. Önemli kasaba ve köylerde, Bansko, Dobrinişte'de Breznitsa, Gotse Delçev, Melnik, Sandanski, Brejani ve diğerleri Razlog var. içmeye şakalar sofralarda bulundurmak hoş yemyeşil, inatçı insanlar - Nüfus birkaç yüzyıl boyunca bir asi karakter sahiptir. Bazen kendilerini Makedonlar, yani düşünün eğilimindedir Bulgarlar belirli bir cins için bölgedeki ayrılıkçı duyguları olmamıştı rağmen. Makedonların doğa sesleri edebiyat boyalı, genellikle gibi inançlar bir arada kabul edilen "nedir Makedon, bir kahraman." Başka bir klişe var. klişe hangi biz biraz katılıyorum eğilimindedir - "ruh adam Makedon adam" söyledi. Bir chobanin Kardjali olan bölgenin ortak bir deneyimi göre, "Biz, Bulgarlar, freaks vardır. oturup gibi, ve bir güçlük olur. Ben Makedon olursam, seni öldürebilir." Biz söz tutmak - chobanin soru ama, Mustafa Remzi adında bir Bulgar olarak self-determinasyon ...

Zirve Yukseklik Olusum
Vihren 2914 Baș
Kutelo 2908 Baș
Svimsuit 2884 Baș
Büyük polejen 2851 Yanar dağ
Kamenitsa 2822 Kamensko
Küçük polejen 2822 Yanar dağ
Delikli 2820 Baș
Yalovarnika 2763 Kamensko
Gazete 2761 Yanar dağ
Kaymakçal 2753

Yanar dağ

Büyük todor 2746 Todor
Bendinski çukur 2732 Baș
Cengal 2730 Yanar dağ
Kamenitsa 2726 Baș
Momin 2723 Baș
Baș çukur 2720 Kendisi
Cedi calɪ 2715 Kendisi
Küçük todor 2712 Bas todor
Çengel çal 2709 Baș
Disilitsa 2700 Yanar dağ
Kameniș kuklasɪ 2690 Yanar dağ
Kuklalar 2686 Yanar dağ
Murat sirti 2669 Baș
Cano 2668 Baș
Bezbok 2645 Yanar dağ
Sivri 2593 Kendisi
Snanitsa 2516

Snanitsa olusum

Duni köpeği 2469 Kedi çal

Tablo 1 - Pirin de kapıları

Pirin fotoğraflarɪ 1    Pirin fotoğraflarɪ 2    Pirin fotoğraflarɪ 3    Pirin fotoğraflarɪ 4    Pirin fotoğraflarɪ 5   

Pirin fotoğraflarɪ 6    Pirin fotoğraflarɪ 7    Pirin fotoğraflarɪ 8    Pirin fotoğraflarɪ 9    Pirin fotoğraflarɪ 10    Pirin fotoğraflarɪ 11    Pirin fotoğraflarɪ 12    Pirin fotoğraflarɪ 13    Pirin fotoğraflarɪ 14

Върхове в Пирин, гледани от юг

Diş polikliğini    Hotel CENNET    Rila    Vidin    Vidin Tarihi

Diș beyazlatma sistemi    Diș pimleri    Diş polikliğini Dr. Ralev    Diș implantlarɪ

 

Pirin en büyük su kaynakları güzel göller vardır. Sayısı 186 olup, bunların en büyük ve küçük sirklerde bulunan buzul kökenli var. Çok soğuk - Bu nedenle, görece, berrak, derin ve yüksek irtifa nedeniyle vardır. Bulgaristan'ın Pirin büyük gölü (yüksek dağ gölleri From Priest's Lake, sadece büyük Smradlivoto, alt Balık ve İkizler Rila sonrası Ayrıca, Priest Gölü Pirin en derin olduğu. Dördüncü ama hala sadece ikinci göz . Rila Pirin öncelikle sadece en yüksek gölüdür - Yukarıda Polejansko (2710 m) Musala içinde Buzul Göl bir metreden daha yüksek bulunmaktadır.

Sele Yükseklik Ulașɪm
Kralevdvors sag kapɪ sɪrtɪ 2616 Tevna gölü
Bezbok Kralevdvors sɪrtɪ 2616 Tevno gölü
Oyuncak sɪrtɪ 2575 Vihren- demianitsa gölü
Beslikler sɪrtɪ 2530 Vihren-begovisa gölü
Mozgaviska sɪrtɪ 2520 Demianisa tevno gol ya da begovitsa gölü
Bandesiska noktasi sɪrtɪ 2499 Vihren- snanisa gölü
Cengal sirti sɪrtɪ 2489 Bezbog-demianisa gölü
Begoviska sɪrtɪ 2476 Begovitsa- tevno golu-begovitsa gölü
Demirkapɪ sɪrtɪ 2475 Gotse delcev-pirin gölü
Şarap sɪrtɪ 2445 Demianisa- yanaSandanski gölü
Snaniska sɪrtɪ 2426 Yana sandanski-begovisa-vihren ya da sinanisa gölü

Pirin fotoğraflarɪ 1    Pirin fotoğraflarɪ 2    Pirin fotoğraflarɪ 3    Pirin fotoğraflarɪ 4    Pirin fotoğraflarɪ 5   

Pirin fotoğraflarɪ 6    Pirin fotoğraflarɪ 7    Pirin fotoğraflarɪ 8    Pirin fotoğraflarɪ 9    Pirin fotoğraflarɪ 10    Pirin fotoğraflarɪ 11    Pirin fotoğraflarɪ 12    Pirin fotoğraflarɪ 13    Pirin fotoğraflarɪ 14

Diş polikliğini    Hotel CENNET    Rila    Vidin    Vidin Tarihi

Diș beyazlatma sistemi    Diș pimleri    Diş polikliğini Dr. Ralev    Diș implantlarɪ

Granit çekirdek manzaralı Pirin horst jeomorfolojik açıdan bakıldığında, eski metamorfik kayalarla kaplı. Pirin bileşiminde yaklaşık% 62 Pirin diğer yazarlar kaya güney Bulgar granit (% 55), proteozoyskite% 25 kalan ve gnays dağ ve mermer kompozisyonu% 20 göre, granit yer alıyor. Pirin dağ Pirin yükseklik ve buz başlamak Tersiyer ve Kuaterner sırasında şekil almaya başladı gibi. 2300 metre, yani - buz birçok jeologlar için buz alt sınırı 2.200 ulaşmış bir değil iki, değil göre Kuzey Pirin bütün büyük buzul oldu. Muhafız, Küçük At Donchovi karauli - 18.000 yıl kadar buz nihayet bugünün ilginç kaya sırtlarında kurulan, erir. buzullardan granit zirveleri sırasında yüksekliği azalttı ve mermer daha düşük oldu - İkinci nedeniyle çok bu süreci daha az etkilenen mermer yapısal özellikleri. Bu nedenle, (2900 metre üzerinde hem Vihren ve Kutelo) Pirin en yüksek zirveleri mermerden yapılmıştır. En yüksek iki granit top el (Kamenica ve Polejan) kazara veya yan isimlerini taşıyordu bulunmaktadır.

Ayrıca Pirin dağın adı ve Blagoevgrad futbol takımı taşır. Takım ve 1934 yılında kurulan ilk Hristo Botev almıştır. O daha sonra Pirin DFS adını almıştır - bu 1970 yılında olur. bölgedeki isyancı geleneği göz önüne alındığında, PFC Pirin hayranları, macera otobüs ödemek için muhtemelen, rakip takımın taraftarları ile sbiyat için bilinen ve pencereleri parçalanan düşman diğer maddi ve manevi hasarlara yol açabilir. Bulgaristan Futbol - ne ... Biz İngilizler, İspanyollar ve Latin Amerikalıların performansları ulaşana kadar Ancak, oldukça kendimizi çalışmak gereklidir! www.pirinfc.com de Pirin olan futbol kulübü hakkında daha fazla bilgi

Pirin Milli Parkı dağ önemli bir paya sahiptir. Tarihsel olarak, sınır rejimi ve park yönetimi pek çok değişikliğe uğramıştır. 8 Kasım günü, 1962 Milli Parkı Vihren Bakanlar Orman İşletme sırasını ilan edildi. Yüzölçümünün 6.212 hektar ve Demyanishki ve Vihrenski payı en yüksek parçalar içerir. 1974 yılında, Orman ve Çevre Koruma Bakanlığı Sıralama, genişletilmiş olup, Milli Park Pirin değiştirildi. park yönetimi tarihinin önemli yıl bu Bansko merkezli Ormanlar ve Orman Sanayi Bakanlığı, ayrı bir Müdürlüğü kuruldu 1979 vardır. park statüsü 1998 yılında Koruma Alanları kabulü Yasası (tarihçilere göre totalitarizmin yüksekliği) ile bir milli park olarak belirlenir ve Çevre ve Su Bakanlığı doğrudan gider. Yüzölçümünün 40 332,4 ha. Gotse Delçev, Bansko, Razlog, Simitli Kresna Strumyani ve Sandanski - Bu Blagoevgrad yedi belediye tarafından sınırlanan özel bir devlet özelliktir. Parkta iki doğal rezervler düşer. Rezerv Dupki - Dzhindzhiritsa Bulgaristan'ın en eski rezervlerinden biridir. 1934 yılında sipariş beyaz ve siyah köknar, bitki ve hayvan türlerinin çok çeşitli doğal kalıntı ormanları korumak için Duyuruldu. 1977 yılında "İnsan ve Biyosfer Programı UNESCO altında bir biyosfer rezervi ilan edildi. Rezerv Ulen O orman, subalpin ve alpin ekosistemleri çok çeşitli ve alpin arazi her türlü güzelliği tutar 1994 yılında ilan edildi. UNESCO Doğal ve kültürel miras olarak "e Dünya Mirası Sözleşmesi 1983 Pirin Milli Parkı eşsiz doğal kompleksi nedeniyle.

Ve en önemli büyük göl grupları şunlardır:

Göller Göller sayɪsɪ
Popov Göller 11
Kremenski Göller 5
Banderishki Göller 16 (Muratovo Göller ile)
Vasilashki Göller 12 (Todor Göller ile birlikte)
Valyavishki Göller 10
Chairski Göller 9
Cinlerle göller 5
Yalniz  göller 3
Malokamenishki Göller 20 (ama bazıları kuru)
Prevalski Göller 4
Bashliyski Göller 4
Tipitski Göller 3
Ulah Göller (Mitrova ve Argirov Gölü) 2
Breznishka Göller 3

 

Parkın peyzaj çok alpin karakteridir - 2500 metrenin üzerinde yüksekliklerde 80'den fazla doruklarına çıkar. devam soğutma dağ bir sonucu olarak iç dağ buzullaşma dağın yüzünde kalıcı izler bırakmıştır. Sirklerde - altında onlar kreslovidni belirli formları oluşur glatsiogennite geokrinogennite ve oluşturulan süreçleri ve konik doğranmış tops, dik yamaçları ve urvesti etkisi altında. onların altları ve teras At vahşi nehir kökenli Pirin cirque gölleri vardır. Ilginç şekiller dağın mermer parçası çoğunlukla gelişmiş Pirin çıplak karstik tarafından oluşturulmuştur. Pot delikler, çatlaklar ve mağaralar ve yaz snezhnitsi ile beyaz gölgeli yerlerde onlarca sirklerde ve dipleri üzerinde oluşur. Pirin Milli Parkı sitesi, yerel aktivistler ekoinitsiativi dağlarda yürüyüş yapmak için fırsat gibi hassas bilgileri orada içerdiği www.pirin.bg, hatta çevrimiçi - her türlü dobitatsi ve otlatma için başvuru formu. Faydalı bilgiler ve www.visitpirin.net var, ama orada kısaca açıklanan daha ilginç geliyor dağ, bir bölge alp.

Akdeniz etkisi ile Pirin dağının iklim. Genellikle hava koşulları sık değişiklikler vardır - bulutlar toplamak, yağmur başlıyor, yağmur dolu dönüşür ve sadece güneşin 15 dakika sonra kemik turistlere ıslak tebessümler. Sisleri kötü işaretlenmiş yollar, özellikle tehlikeli - biz zirve Sinanitsa altında büyük bir başarı ve sadece hız ve zamrakvane orta hattın kurtarıldı ağır sırt çantaları eksikliği ile dolaştı var. Çok sinir bozucu!

Toprak türleri çok çeşitlidir. çayır ve humus - - kireçli topraklar kahverengi orman topraklar, dağ orman topraklar koyu toprak, dağ vardır. üst toprak üzerinde sırtları yosun ve liken kaplı tek taş karşılaşacak. yaklaşık 200 milyon yıl - Pirin Dağları mladonaganata rağmen, nispeten uzun bir jeolojik geçmişe sahip. Sadece Tersiyer ve Kuaterner Ancak, güçlü bir planinoobrazuvane başladı; özellikle coğrafi durum, topografya ve iklim ile birlikte tüm bu, çok nadir bitki ve bitki topluluklarının varlığı önemli bir rol oynamıştır.

Pirin Milli Parkı sınırları "1315 bitki türü ve alt türü bulunmaktadır. Onlar AB ortalamasının temsilcileri, evrosibirskata, Avrasya, Küçük Asya ve alt-Akdeniz flora arktoalpiyskata içerir. türlerin yaklaşık% 10'u, Balkanlar'da sadece bulundu ve 50 daha fazla - Bulgaristan sadece. (Yerel) endemik Pirin 18 tür tespit bulundunuz mu:

1.Urumov ve (keşfeden sonra - Oxytropis urumovii)

2.Kozhuharov oksitropis (Oxytropis kozuharovii)

3.Pirin Haşhaş (Papaver degenii)

4.Pirin çayır-çimen (Poa pirinica)

5.Yordanovo lahana (Brassica nivalis ssp. Jordanoffii)

6.Banderishka Pirinsko ve aslanpençesi (Alchemila bandericensis)

7.(Alchemila pirinica)

8.Kelererova asineuma (Asyneuma kellererianum)

9.Pirin sandwort (arenaria pirinica)

10.Pirin saz (Carex pirinesis)

11.Vihrenska zloletitsa (Erigeron vichrensis)

12.David sığırkuyruğu (Verbascum davidoffii)

13.Küçük pirinska yumak (Festuca pirinica)

14.Stoyanovo bayan yoğurtotu (Galium demissum ssp. Stoyanovii)

15.Pirinski devesil (Heracleum angustisectum)

16.Yavorkova grub (Rhinanthus javorkae)

17.Pirin kekik (Thymus perinicus)

18.Koshaninovo kuduz ağaç (Daphne kosaninii)

Pirin fotoğraflarɪ 1    Pirin fotoğraflarɪ 2    Pirin fotoğraflarɪ 3    Pirin fotoğraflarɪ 4    Pirin fotoğraflarɪ 5   

Pirin fotoğraflarɪ 6    Pirin fotoğraflarɪ 7    Pirin fotoğraflarɪ 8    Pirin fotoğraflarɪ 9    Pirin fotoğraflarɪ 10    Pirin fotoğraflarɪ 11    Pirin fotoğraflarɪ 12    Pirin fotoğraflarɪ 13    Pirin fotoğraflarɪ 14

Bulgaristan Kırmızı Kitap 126 bitkiler dahil, ve koruma sayısı 59 idi. Ormanları en Yapraklı yaygın - Pirin yüksekliğe% 93.3. Değerli ve eşsiz ormanları Tersiyer kalıntıları ve endemik türler - beyaz çamı (Pinus peuce) ve karaçam (Pinus heldraichii) ve özellikle bu yaş 250-300 yıl ve daha fazla. Burada siyah köknar Baykushevata göknar türü - 1300 yaş numune, yani Bulgar devlet akran. İlk tedbir ağacının boyutu - 30 metre yüksekliğinde ve 7.6 metre gövde çevresi. Kesin yaş özellikle Almanya preslerov matkap teslim yoluyla Konstantin Baykushevata tarafından 1897 yılında ayarlanır.

Pirin ve faunası da oldukça zengin ve çeşitlidir. 294 nadir (stenotopni) türünün, 216 endemik, 176 ve 15 relikt türler tehdit altındaki türlerin Avrupa ve dünya listelerinde mevcut dahil, omurgasız 2091 türü olmuştur. Helix pomatia örnek kayıtlar ESC, BC-III, HDV sistemi ve Corine dahildir. Pirin bölge balık 6 tür, amfibiler ve 11 sürüngen 8 tür bulundu. Bern Sözleşmesi Ek 3 ve yaşam alanlarına ilişkin Direktif 92/43 Ek 2'de yer alan dağ kefal balığı (Leuciscus souffia) YTL.

Pirin iki tanesi Dünya Kırmızı Kitap içerdiği 159 kuş türü kurdu. Bu 159 türün bütün Bulgaristan'da kuş çeşitliliğinin% 40 temsil eder. milli park içinde Yerleştirme çiftlerdir: Küçük bir güzel kartal (Aquila pomarina), altın kartal (Aquila chrysaetos), küçük kartal (Hieraaetus pennatus), Corncrake (Crex crex), Boreal Baykuş (Aegolius funereus) ve triprast ağaçkakan (Picoides tridactylus .) şöyle bu kuşların korunması durumu: Bulgaristan Kırmızı Kitap - 31 türü tehdit altında - 22 tür, BONN - 54 tür, IUCN Kırmızı liste - 2 tip, BERN - 148 tür, CITES - 29 tür, DIR 79/409 - 40 tipi, ZÜMRÜT - 37 tür.

Pirin topraklarında Memeliler Bulgaristan karasal memelilerin yaklaşık% 50 olan 45 tür ile temsil edilmektedir. Burada Balkan endemik olan (Rupicarpa rupicarpa balcanica) dağ keçisi en büyük nüfus bazı bulunur. Pirin de biyologlar göre bu türün yaklaşık 250-260 kişi bulundu. Açıklanamaz güderi Asenovgrad üretilen viski türü adını vermiştir. ayı, geyik ve diğer küçük memeliler vardır. Bir ayı tarafından bir saldırı olarak 2006 yazında hikayeye göre çoban - stravnitsa iki buzağı ve parçalanacak, ardından hızlı ayı squats arasında kayboldu. - 5 türler, tehlike altındaki türler - 3 tür, IUCN Kırmızı liste - 12 tür, BONN - 14 tür BERN - 37 tür, CITES - 3 çeşit, DIR 79/409 - 24 tür Bulgaristan Kırmızı Kitap: Memeliler aşağıdaki durum var. shipobedrenata kaplumbağa, büyük yarasa, kurt Türlerin Dünya Kırmızı Kitap içerdiği, (Vomela peregusna) renkli gelincik ve su samuru. Tehlikede Avrupa'da Bechstein yarasa (Plecotus auritus), fındık fındık faresi (Muscardinus avellanarius), kör köpek (Microspallax leucodon) ve ayı. Ayrıca, Pirin toplantı sansar, sansar, kokarca, yaban kedisi, altın kartal, çalıhorozu, fındık tavuğu, baykuş, siyah ağaçkakan, triprast ağaçkakan ve diğer türler.

Jülyen ve Dupki - - cincirisa parkta iki doğal rezervlerinin kaplı. Sonuncusu Bulgaristan'ın en eski rezervlerinin bir beyaz ve siyah köknar doğal kalıntı ormanlar ve birçok bitki ve hayvan türlerinin korunması için 1934 yılında ilan ediyordu. 1977 yılında "İnsan ve Biyosfer UNESCO altında bir biyosfer rezervi ilan edildi. Rezerv Ulen 1994 yılında kurulan, orman, dağ ve subalpin ekosistemler ve alpin arazi her türlü geniş bir yelpazede tutar açısından rastitelnogeografsko Pirin üç bölgeleri buluşuyor. 900 yükseklikten başlayarak - - İlk kayın kayış 1000 metre ve 1500 ulaşır - 1600 metre. karaçam, köknar ve ladin katılımı ile - Bu bölgede sık kayın, nadiren karışık bitki toplulukları vardır. çok sınırlı alanlarda saf kozalaklı stokları sınırlıdır.

1600-2000 to 2200 metre kayın kemer yüksekliği, fazla iğne yapraklı ağaçların kemer bulunmaktadır. burada kayın kemer bitki kompozisyonu aksine oldukça çeşitlidir - toplantı beyaz çam, (Balkan paleondemit olan) (daha fazla silikat siteleri tercih edenler), beyaz ladin. Ve topluluklar Balkan subendemit siyah köknar ve kara mermer yaşamaktadır sık sık onlara ayrı bir bölge form özelliği vardır. Genellikle bu tepe ve siyah köknar üst orman formları Vihren Okada arasındaki yamaçlar üzerinde oluşur. Bansko Black Pine kasabasında 1100 metre yükseklikte bir alt sınıra ulaşır. Nispeten sık görülür ve köknar. nigrescent çayır, çayır otu güçlü, kartalat, Balkan vlasets, tvardolistnata kapaklar ve diğerleri - bush Bitkilerden genellikle Sibirya ardıç ve siyah meyveleri, ama çim bulunamadı. Efsane Baykushevata köknar ....

Yüksek çalı kemerler 2100 den başlayan ve 2500 m yükseklikte ulaştı. Birkaç diğer bitkiler bu irtifada sert hava şartlarına dayanıklı edebiliyoruz, çünkü squat öncelikle oluşur. Sibirya ardıç bodur ve bireysel örnekleri arasında yer alır olun - bu türlerin yüksek ve uyarlanabilir silikat ve mermer yüzeylere geliştirilmiştir vardır. penzesova çayır, tvardolistna kaput, maslinolistno kuduz ağaç koshaninovo kuduz ağaç Pirin çay, Fernleaf kama sartsevidnolistna küresel vb - arazi mermer hakim ise, güney doğa daha fazla türü vardır Yabanmersini ve Toplulukları çoğunlukla silikat arazilerde yaşamaktadır. bir güney türler - Genellikle kutup ve alpin sahne ve arazi mermer ile bitkiler geliştirmek son gör.

2400 yılından itibaren Yüksek çim dilimi - taş ağırlıklı olarak burada ele bulunan 2900 metre, - - orada yosun ve likenler ile deniz seviyesinden 2500 metre ve 2800 ulaşır. Bu bölgede mermer ve silikat arazilerin alanda bitki örtüsü arasında daha da büyük bir ayrım yoktur. mermer siteleri toplulukların karakteristik için kaput, kaput korabenskata, kitaybelovata saz, gümüş, mrezholistnata söğüt belardievata Yunanlılar ve diğerleri güvercin. silikat arazilerde saz, rock eğildi, genişletilmiş yumak, alpin kaput, tridelnolistnata acele, mavi çilek, siyah empetrum kavisli büyümek On - Tüm arktoalpiskiya bitki eleman tipik temsilcileridir. Bu bölgede neredeyse bir yıl boyunca sürüklenir ve konuşabilir tutulur beri subnivalni unsurları - zherardieva klasikleri bezstableno Campion, sreshtupolozhnolistna kamenolomka (Saxifraga oppositifolia), vb Yukarıda bahsedilen Balkan ve Bulgar endemik dağ kuşağı çoğunlukla bulunur. hatta Pirin sadece bilinen bir tür var - Fernleaf izoetes, shprunerova kamenolomka, nazik aubrieta, yasnolisten kama rock Kerner, Makedon çayır-çimen, acı senega, dalgotsvetna çuha çiçeği, zhakenova gashtarka, milotsvetna saz. Botanik, Çin bu isimleri sesin pek anlamıyorum insanlar, ama biyologlar için Pirin bilgi ve yeni sorunlar bitmez tükenmez bir kaynaktır.

Diş polikliğini    Hotel CENNET    Rila    Vidin    Vidin Tarihi

Diș beyazlatma sistemi    Diș pimleri    Diş polikliğini Dr. Ralev    Diș implantlarɪ