Karadeniz

Diş polikliğini    Pirin    Hotel CENNET    Rila    Vidin    Vidin Tarihi

Diș beyazlatma sistemi    Diș pimleri    Diş polikliğini Dr. Ralev    Diș implantlarɪ

 Karadeniz (antik dönemde Pontos Aksinos, Evksinski pont) Bulgaristan doğu sınırını oluşturur. kuzeyinde en güney konumu (Rezovo) arası mesafe (BCP Durankulak, 6 km. köyünün Durankulak kuzey) 351 km uzaklıktadır. sahil şeridi ve uzun bir yol olarak neredeyse büyük bir kısmı plajı bulunmaktadır. Geniş coğrafi olarak Karadeniz kıyıları (Cape Emine güneyi) güneyinde (Cape Emine kuzeyi) ve kuzey ayrılmıştır. Turizm Şartlar hemen hemen her yerde vardır. , büyük tatil köyleri (Albena, Golden Sands, Aziz Konstantin ve Elena Sunny Beach) geliştirilmesi ve küçük - Sunny Day, Rusalka ve Duni Elenite. Ancak, görmek ve bol olduğu şehirler - Varna, Burgas, Sozopol, Nessebar, Balçık Pomorie ve diğerleri. Karadeniz'in adının kökeni iki teori vardır. ilk isim su koyu renk nedeniyle göre. Gerçekten de, bizim deniz çok bulanık su - görünürlük Kızıldeniz'de süre olarak 40 metre uzaklıkta görülen sadece yaklaşık 6 metre idi. Bulanık suda en iyi balıkçı, ancak unutmayın :-))). Oldukça Baltık Denizi'nin çamurlu suların, bu ülkelerin balıkçılık açısından en az yararlanmıştır ki. Tek bir dünya düşünün Eğer renk isimleri ile birçok deniz görecek - Siyah, Beyaz, Kırmızı, Sarı Deniz .... Var Geografite Mayıs daha fazla hayal gerekir. İkinci teoriye göre, adı Karadeniz birçok yüzücüler ve gemicilerin Karadeniz öldüğü nedeni - Avrupa kültürü siyah renkli vb yas, ölüm, keder ile ilişkilidir Kontrast, buditskata ve Hindu kültüründe - üzüntü ve beyaz renkli bir sembol var, ama bu zaten başka bir hikaye ... Karadeniz 413.488 km2, yani bir alana sahiptir Bulgaristan neredeyse dört kat alanı. Denizin en derin denizin en derin noktası Moussala koymak 2.212 m. varsa, o deniz seviyesinden 713 metreye kadar yükseldi. Ilginç bir gerçek: Karadeniz maksimum derinliği tam Slavyanka en yüksek dağ tepe yüksekliği eşittir - Gotsev Alibotush veya tepe, 2212 m. doruk sürekli boşaltılacağını en yüksek noktada denizde yerleştirilirse dalga.

Bulgaristan'ın Karadeniz kıyısında yanı sıra Romanya, Ukrayna, Rusya, Gürcistan ve Türkiye'dir. Bulgar kıyısında deniz yükselen bir arka planı sadece görmek mümkündür. zor ve erken kalkmak hala gündoğumu renklerinin tadını çıkarmak isteyenler için bir dezavantaj - Günbatımı ormanları, patates, üzüm bağları veya fabrika bacaları ve zemine karşı görülür. Bu kişiler için sitemizde fotoğraflardan oluşan bir dizi hazırladık. Ancak, bu şeyleri canlı görmek daha iyidir. Ay yükselir günün herhangi bir zamanda ortaya çıkabilir. Karadeniz kıtalar arası deniz - kıta Avrupa ve Asya'yı ayıran. Boğaziçi böylece Akdeniz ve mermer ile bağlar sayesinde. deniz alanında Dünya Okyanus% 0.12 olduğunu. Birkaç yarımadalar, koylar ve harmani karşılamak için - kıyı şeridi düşük kesilir boyunca. Adalar tek vardır - oh. St Athanasius, Dzharilchach vb Karadeniz'e en büyük genişlik paralel ve 1148 km meridyen boyunca en büyük genişliği 615 kilometredir. Karadeniz'in hacmi 520.000 metreküp mildir. Bir kilometre küp bir birim hacim biraz -, yani 0673 metreküp km - iyi "0489 kübik kilometrelik bir hacim ve Iskar Barajı sahip baraj soğuk göre Karadeniz, bu baraj daha hacminde yaklaşık bir milyon kat daha fazladır. Karadeniz buz daha kuzey özgüdür. Hemen hemen her yıl dondurma haliçler Bug, Dinyeper ve Dinyester. kışları soğuk dondurma ve Tuna Deltası boyunca. ledohoda akımları başlattıktan sonra Cape Kaliakra ulaşan sık sık, buz getir. son derece soğuk kışlar donma ve Bulgar sahil ve ledohodat ulaşan ve Boğaz içinde. Kafkasya ve Anadolu kıyıları hiç buz içinde. -0,9 Derece az ve sessiz sırasında deniz suyu donduruyor. Büyük don 401 yıl içinde tescil edilerek, neredeyse tüm deniz, Boğaz ve Marmara Denizi sıkışmış buz tarafından işgal edildiğinde erime ulaştı. Ama büyük, ne zaman 762 yıl içinde donma oldu Kodrin Kafkasya'ya sadece buz Messemvria ulaşmak mümkün oldu tarihçi göre. jeologlar göre Karadeniz Paleojen sonunda açıldı. Oligosen denizin en derin bölümünde zaten var.

Diş polikliğini    Pirin    Hotel CENNET    Rila    Vidin    Vidin Tarihi

Diș beyazlatma sistemi    Diș pimleri    Diş polikliğini Dr. Ralev    Diș implantlarɪ

Oligosen havzasında bugünkü Baltık topraklarının bölgede okyanus bağlı - yani kadar kuzeyde. kıta plakaları sürelerde jeoloji çalışan ne kendinizi hesaplamak, yılda bir kaç santimetre kabuğunun bir hızda hareket olduğu göz önüne alındığında :-))). Okyanusa Orta Miyosen bağlantılı olarak Üst Miyosen ve sonrasında kesintiye uğrar, büyük acı Sarmat Denizi oluşturur. Geç Miyosen olarak kısa temas Marmara ve Akdeniz oluşturur. ve Hazar Denizi - yarıda erken pleotsena bağlamda, Karadeniz'den bu sefer daha sonra Aral Gölü ve ayırır. Daha sonra tekrar tekrar belirir ve 50 metre ortalama (en fazla 121 m) üzerinde derin Marmara Denizi ve İstanbul Boğazı bugün bağlantılı olarak kaybolur. biyologlar göre, flora ve fauna değişimi ve bu nedenle Karadeniz görece bağımsız bir ekosistemdir izni için yeterli değildir. Boğazın uzunluğu 31,7 km, genişliği ise 3.7 km 0.75 arasında değişir. yüzey (Marmara Karadeniz) ve (Karadeniz'e Marmara) alttan dönüş - Boğaz iki akım vardır. İlk yıl yaklaşık 325 kübik km. Yaklaşık 175 kübik km - binde tuzluluk 18 ve ikinci su. 38 ppt bir tuzluluk. jeologlar bir grup tarafından desteklenen bir teori, (aralarında Bulgar bilim adamı vardır - Profesör Petko Dimitrov), Karadeniz 7-8 bin yıl öncesinde bir tatlısu gölü oldu. İki sabah kahvesi de sınav aşağı zaman - bir görüş jeolojik açıdan bakıldığında bu süre kadar eşittir. O dönemde Karadeniz yüzey Akdeniz altında yaklaşık 100-120 metre. eriyen buzullar bir sonucu ve kıtasal levhaların hareketi olarak Boğaz ve Akdeniz sularının hızla Karadeniz felaket girmeye başladı tekrar açıldı. Sadece bir gün su seviyesinin 7 ila 14 metre oranında arttı inanılıyor. Biz panik ve terör bu kez daha tecrübeli hayal - en önemlisi Trakyalılar, sahil boyunca yaşıyor.

Diş polikliğini    Pirin    Hotel CENNET    Rila    Vidin    Vidin Tarihi

Diș beyazlatma sistemi    Diș pimleri    Diş polikliğini Dr. Ralev    Diș implantlarɪ

www.ralev-dental.bg

Onlar su elementi ve terk edilmiş mobilya, bina ve tüm şehirlerden kaçtı. Herhangi bir areheologicheska bulgular tarafından şimdiye kadar doğrulanmamış bir şey - bu insanların eski yaşam tarzının izleri 100-120 metre derinlikte bulunan bekleniyor. Ancak, dalgıçlar için çok bir şekilde onaylamak için Dimitrov geleceğini teorik olarak bekliyoruz, bu derinliğe nüfuz etmek teknik olarak oldukça zordur. Dünya ve bu ölçekte başka bir deniz felaket bilinmemektedir ve bu nedenle bir çok araştırmacı bu Nuh İncille sel ve geminin efsane doğdu inanıyoruz - sağanak yağmur tartışma var çünkü, bir şey çok tartışmalı bizce artırmak için değil denizde, ama kim bilir? 2002 yılında, Prof Dimitrov okyanusbilim tesadüfen 1912 yılında batan Titanik kaşifi olan ünlü Amerikalı Profesör Robert Ballard, bağlı olan. Yakında, Amerikalı bilim adamı Bulgaristan'a geldi sonra birlikte ekibiyle 4 yüzyıl amfora M.Ö. ile bir gemi bulur n 73 m derinlikte. Bu hiç burun yakın Bulgar kıyısında bulunan Karadeniz kıyılarında keşfedilen en eski gemi. Profesör Ballard Karadeniz'de buluntu depolama sevindi. denize 200 metre derinliği neredeyse hiç hayat, hidrojen sülfür konsantrasyonu büyük ve çürümesini önlemek ve böylece oksijen penetrasyonu, ahşap ve halatlar önler. profesyonel dalgıçlar daha derinden nüfuz etmek zordur ve (böyle girişimler özel eğitim, teçhizat büyük miktarda ve en az değil sağduyu gerektirir olarak) bu yüzden bulunacak - Bugüne kadar kaç gemi 30-40 metreyi aşan derinliklerde bulundu tamamen ayrılmış yeni bulgular.

O kadar daha ziyade ne keşfedilir iyice su altı hazine avcıları ve değerleri araştırıldı soymak önce vardır. Karadeniz yatak kabartma nispeten düzgün olduğunu. Varna hattı Kuzey - Yalta - Kuzey Kafkasya deniz oluşan bu hattın 14 m güneyinde, derin vadi uzamış aşmadığı Don Nehri ve Kırım derinliği ağız arasında 100 m. aşağıda derinliği ile sığ. Kıtasal yamaç yerlerde yamaç oldukça dik yokuş ve Kafkasya ve Kırım'da 20-30 dereceye ulaşan, 2000 m derinliğe kadar iniyor. Altında, 2000 m bir çizgi ile kapalı nispeten düz ve bir deniz yüzeyinin üçte kaplar. Himalaya dağ silsilesi - Kafkasya'ya Balkan Dağları bağlayan Boyuna çapraz telaffuz sırt Alpin bir parçasıdır. Yaklaşık 25-30 km ve granit katmanı içerir - Karadeniz havzasının altında Crust nispeten incedir. Bu bağlamda bu okyanus kabuğunun tip benzer. hangi katlanır dağ elde edilen kıtasal blokların sürtünme bir yer, - Bazı bilim adamları, Karadeniz Vadisi modern geosinklinala bir parçası olduğuna inanıyoruz. Karadeniz deniz sınırı olan tüm ülkeler için önemli bir ulaşım arteri olan. Büyük limanları Odessa, Nikolaev, Kherson, Novosibirsk, Batum, İstanbul, Sinop, Trabzon, Köstence, Varna ve Burgaz vardır. Ancak, İstanbul ve Çanakkale Boğazı'ndan tüm harici deniz trafiği daha sonra. Bu nedenle, yüzyıllar boyunca birçok Büyük Güçler bu Karadeniz'in kendi gelen ve giden ulaşım üzerinde kontrol sağlayacak gibi, bu boğazları ele geçirmek iştahı vardı. Küreselleşmenin gelişmesi ile bugün Boğazların stratejik önemi büyük ölçüde azalmıştır - hatta örneğin Hürmüz Boğazı'nın önemi ile rekabet edemez hangi deniz yoluyla petrol dünya trafiğinin% 40 arasında. okumamış için - İran ve Umman kıyılarında çevrili Boğazı Körfezi'nin kaynağı olduğunu; peridochno İran, hangi önde gelen birçok analist alana ham petrol fiyatlarındaki bir sıçrama 500 $ varil başına götürecek boğaz yakın tehdit ediyor.

Diş polikliğini    Pirin    Hotel CENNET    Rila    Vidin    Vidin Tarihi

Diș beyazlatma sistemi    Diș pimleri    Diş polikliğini Dr. Ralev    Diș implantlarɪ

www.ralev-dental.com   

Bu sayfanın içeriği belirsiz fotoğrafları yeraldı. Plaj şemsiyeleri balıkçı tekneleri kayalar bitkiler çizgi ufuk vb Her atış Alternatif çevirileri görmek için tıklayın bazı gösterimler yaptı ne Içtenlikle Tüm bu görüntüler bir bir kullanıyoruz.  Dahası, burada deniz ile ilgili olarak bize ek bilgitoplanan yayınlıyoruz.

 Kışın en fazla bulutluluk ve% 60 ulaşır.  Karadeniz Havza alanı yaklaşık 2.5 milyon kilometre karedir. Ana kollar Bug ile nehirleri Tuna, Dinyester, Dinyeper ve Don ve Kuban (Azak Denizi'ne dökülen son iki nehrin akış). Yıllık Deniz hakkında 328 kübik km alır. nehirlerin tatlı su ve 231 küp km. yağış.buharlaşma ile ilgili 354 kübik km kaybetmek. su, yani deniz kaybeder çok daha fazla su alır. Bu nedenle, Karadeniz su seviyesi Marmara Denizi dökümü daha yüksektir - 43 cm Karadeniz suyunun ortalama Marmara'da Boğaz'a aracılığıyla boşaltılır ve dolayısıyla Akdeniz'de. Aynı anda, Boğaz'ın altında Karadeniz'de ve Karadeniz su kütlesi ile karıştırılır ve böylece yüzey suyu nispeten düşük ortalama tuzluluk formu son derece tuzlu deniz suyu (bin veya% 3.5 başına tuzluluk 35), önemli miktarda boşaltır - 5.17 ppm veya% 1,75. binde 18.3 merkezi, - En düşük tuzluluk periferik arazi ve yüksek ny var. yüzey tuzluluk On mevsimsel dalgalanmalar gösterdi. Mayıs ayında en düşük tuzluluk, en yüksek ise - Ekim, 8.5 ve 9.5 ppm. sodyum klorür (sofra tuzu)% 0.9 ya da binde 9, insan kan plazma konsantrasyonu - Karşılaştırma için. evrim sırasında organizma içinde hayat oluşan ortamda iyonların başlangıç konsantrasyonu kendi iç ortamını korumak için çalıştı - biyologlar göre, başlangıçta denizlerde hayatın oluşumunun kanıtıdır.Yaratılışçıların belki ama, deniz suyu ve kan serum arasındaki benzerlik hakkında teoriler bir grup var bilginin gelişimi geri dönmek için değil :-))). Karadeniz'in dik tuzluluk yaklaşık 50 m ve 200 m derinliğe kadar artmış binde 21.5 olmuştur. Aşağıdaki tuzluluk çok yavaş ve 2000 m de artar bu derinlik binde 22.5 olduğunu. Karadeniz Tuz kompozisyon çok Dünya Okyanus o yakındır. Küçük büyük hava besleme suları nedeniyle besin tuzlarının konsantrasyonu artmıştır.

aynı enlem için Atlantik yaklaşık iki kat daha büyük dalgalanmalar - yüzey suyu sıcaklığı büyük yıllık dalgalanmalar gösterdi. Kışın deniz sıcaklığı açık kesimlerinde 6 dereceye kadar düştü Celsius, kuzeybatı ve analiz Kerç Boğazı'ndaki - donma noktasına. bir tarihsel Chronicles inanıyorum eğer, yılda 441, 739, 755, 763, 880, 1011, 1232, 1755, 1823, 1849, 1862 ve 1929 - aşırı soğuk kışlar ise Karadeniz buz olduğunu. Görgü tanığı önceki yıl, özellikle bulamadık. Osmanlı İmparatorluğu'nun Chronicles Ancak, 1862 yılında o buz Kırım'a Varna dan ulaşmak mümkün olduğunu kaydetti. güneydoğu kıyısında sıcaklık yakın yaz aylarında ve 31 dereceye ulaşan batı ve kuzey boyunca - 27 derece. sıcaklık dikey dağılımı çok çeşit - 50-90 metre derinliklerde minimum sıcaklık, daha sonra sıcaklık yavaş yavaş yükselir aşağı ve 2200 m 9.1 derecedir. iki katman oluşturan denizde suyun yoğunluğu belirlemek tuzluluk ve sıcaklık dikey dağıtım Dayalı - dış, (200 m 0'dan) hafif ve ağır (altta 200 m) alt . Bu nedenle, su sirkülasyonu dikey tabakalaşma ve eksik az 200 m derinlikte su neredeyse durgun olduğunu. o Oksijen, bitkin ve hidrojen sülfür forma yerinde.Bu nedenle, aşağıda 200 m derinliğinde neredeyse hiç hayat. onun küçük form gelgitler içinde Karadeniz'in küçük boyutu nedeniyle 3 - 8 cm Winds su seviyesi anlamlı olarak daha fazla varyasyon neden - bahar Karadeniz'in seviyesinin 10-20 cm 10 daha yüksek oldu - 20 cm sonbahar ve kış ile karşılaştırıldı. Bu kollar seller kaynaklanmaktadır. Çoğunlukla dolarak nedeniyle yeşil - deniz içinde Saf su off renk zelenikavosin için mavidir. geçmişte maruz su Şeffaflık ve 30 metre ulaşmıştır off - birçok kirletici şeffaflık yüzünden 7-8 metreye kadar Günümüzde nadiren 1 aşmak - 1.5 m.

Diş polikliğini    Pirin    Hotel CENNET    Rila    Vidin    Vidin Tarihi

Diș beyazlatma sistemi    Diș pimleri    Diş polikliğini Dr. Ralev    Diș implantlarɪ

Karadeniz m. 6 kadar dalga boyları ile fırtınalar açığa nehir kolları eşitsiz dağılımı nedeniyle yüzey akıntıları, güçlü bir sistem var - deniz kuzeybatı kesiminde, başlangıç ve akımlar akan nehirlerin 4 / 5. iki tsiklonalni (batı ve doğu yarısı) ve Trapezund ve Sohum arasında bir anticyclonic akışı vardır. Bulgar sahil üzerinden geçerken yanında, Devil's ders çağırdı. bir şey büyük miktarlarda dünya çapında su havzalarının tipik - Karadeniz bitişik arazi iklim üzerinde yumuşatıcı etkiye sahiptir. hiçbir büyük göl ve uçsuz bucaksız dağ olan yerlerde, In hakkında konuşmak için aradım.ultrakontinentalen iklim - soğuk, rüzgarlı Simi düşük sıcaklıklarda ve çok yüksek yaz sıcaklıkları ve uzun süreli kuraklık. Avrupa'da böyle bir iklim Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Belarus ve Ukrayna parçaları benzer iklim Pleven kentinde çevresinde bölge karakterize olan Bulgaristan'da meteorologlar göre vardır.

Diş polikliğini    Pirin    Hotel CENNET    Rila    Vidin    Vidin Tarihi

Diș beyazlatma sistemi    Diș pimleri    Diş polikliğini Dr. Ralev    Diș implantlarɪ