Yedi Rila Göller

Yedi Rila Göller Rila Dağları (Bulgaristan) bulunan büyük bir sirk devreye girdi buzul gölleri bir grup vardır. Zirveleri ile çevrili 2535 m. 2095 m deniz seviyesinden aralığının üzerinde yükseklikleri kuru Chal Otovishki tepe ve Haramiata vardır. Gözyaşı, Göz, Böbrek, Twins, Yonca, Balık ve Yedinci Gölü: alt göllere tepesinden aşağıdaki isimleri taşır. Birbirlerine göl drenaj suları ve Dzherman nehri neden olmaktadır. Gözyaşları (Lake Superior) m. Göl küçük boyutlu 2.535 yükseklikte - 7 dönüm ve derin sadece 4,5 metrelik bir alana sahiptir. Göz derin gölüdür - 37.5 m. Yüzölçümü 68 hektar ve yüksekliği olan - 2440 m. Göl karakteristik bir şekil Böbrek (böbrek gibi görünüyor) var, deniz seviyesinden 2282 metre yüksekte yer alır, büyük derinlik olan 28 m. Onun yamaçları dik ve kayalık vardır.

 

 

İkiz gölü deniz seviyesinden 2243 metre yüksekte yer alır, 91 dönümlük bir alanı daraltır ve kuru yıldır neredeyse adını borçludur iki küçük göller, bölünebilir ortasında göle 27 metre derinliğe sahiptir. Bazen dağ alabalık ile bağımlılık yapar. 2216 metre yükseklikte Trilistnikov gölü ve düzensiz şekillidir. Gölün 2184 metre yükseklikte yer alır ve (derinlik sadece 2,5 metreye ulaşır) en sığ 6,5 m. Balık onun akış dökülen kaybolur özetliyor kıyı alanları, kendi alanında 26 dönüm ve derinliği maksimum. Bu göl alanı 35 dönüm olduğunu. Kıyılarının sazlık ile büyümüş otsu ve tinesto alt vardır. 2095 metre yükseklikte Yedinci (Alt) Gölü ve diğer göllerin su toplamaktadır. 11 m. düşük ve otlu kıyıları ile karakterizedir. Yüzölçümü 59 dönüm ve derinliğindedir.

Göllerin Genel fotoğrafları - açık havada Dağı Otovishki zirvesinden Yedi Rila Göller için muhteşem bir görünüm sunuyor.

Daha fazla fotoğraf ve bilgi için...

Nasıl ulasilir Yedi Rila Göllere? Nispeten kolay. O Filibe veya Sofia bir gün için bile mümkün geçiştir. 2007 yılında bir yaz günü başaran ekibimiz aşağıdaki uygulamak için: biz 7.00 'da başladık Plovdiv yola çıkmaya, Panichishte'ye geldik, göl ve Otovişki zirveye tırmandık, konaklama ve 23.30 saatleri civarında Plovdiv eve sağ salim geldik. Ertesi gün işimize gittik, ama biz oldukça  rahatlattı. Rahatlamak istiyorsanız, bizim gibi değil - bazı göller de geceleme için yeterince fırsatlar vardır. Öyle ki: Samoko ve Dupnitsa yönüne inen, tatil için tırmanmak, sonra Borovets kaymak, Eylül - Belovo, Kostenets (Sofia eski yol Plovdiv) arabayla yoldan Filibe'ye giden Pazardjik yolu olduğunudur. Şehir kısa bir süre önce, sadece dağ geçtikten sonra Sapareva tuvalete sol sapma Verila. (Hala Rila Dağı Alpin tip var!) Çok dik bir tırmanış takip ediyor. Sapareva Paniçişte için Bat yol iyi durumda, bölgede daha yoğun inşaat faaliyetleri için sürekli olarak onarılıyor. Biraz kaldırım yol toprak yukarı ve yılın en geçilmez çamur sıkışmış olma riskiyle sırasında, asfalt. Yaz saati sürücü için güzel bir yoldur.

Yedi Rila Göller ve Rila Manastırı tarafına ulaşmış olması muhtemeldir. Yaklaşık 2.5 için oldukça dik iz yokuş - zirve yönde Malyovisa 3 saat, daha sonra ters yönünde içine inmek yoktur. Malyovisa ve Urdini göller için bırakın ve 1,5 veya 2 saat vadi üzerinde bir sırt üzerinde sadece manzaranın tatını çıkarın. Skakavisa, Yedi Rila göller, vb - şimdi yedi göllerin kıyılarını oyma ve kulübe gibi uyundır. Uzakta Ivan Vazov geçiş kolay - bu hiç bir buçuk saat daha fazla sürer, sorun, ancak, kış şartlarında, özellikle kulübe kendini Vazov, zordur erişim. Çok çekici ve hoş bir geçiştir: Skakavisa - Yedi Rila Göller - Otovişki zirve - zirve Malyovitsa. Malyovitsa. Sadece bir gün nokta Sofya ve Plovdiv başlangıç bile geçiş, yer alabilir ama diğerleri için bir kurban olmak için yalnızca bir grup üyesi gerektirir. Fikir şudur: araba, kamyonet veya otobüs ile ayrılmak ve Paniçişte ulaşır. Grubu ve Paniçişte gider götürmek içindir. Skakavisa ve TSPSH rota Paniçişte için kurban araba Sapareva banyo - Samokov - Samokov - TSPSH. yaz, güzel hava ve ortalama fiziksel fitness 8.5 saat - Bizim hesaplamalara göre, grup 8 sonra TSPSH olacaktır. Rota, ekip oluşturma için uygun olduğunu ve dağların aşk yurtdışından gelen misafirlerimize, eğer kısa bir süre böylece onlar için Rila en ilginç bölümünü gösteriyor. Elbette, Rila her şeyin küçümseyen olmadan.

Nehir Cerman içine Yedi Rila göl drenaj Su. O 47.8 km uzunluğunda olup, River Struma bir sol koludur. Nehrin yukarı yamaçları ve dik ormanlık. onlarca yıl ortasında derste yoğun erozyon görülüyor. Nehir vadi aşağı Sapareva banyo ve genişler yavaş yavaş Dupnitsa alanına geçer. Tuna Nehri'nin kolları Cerman Otovisa, Nehir Bistrica Nehri Gıyubrena'ya ve diğerleridir. Su toplama alanının, alanı 767 kilometre karedir. Dupnitsa kentinde ortalama yıllık akış saniyede 4,5 metreküp. Fotoğrafları aşağıda uzak Paniçişte itibaren yol boyunca yedi Rila göl çekildi. "Skakvisa" Böbrek "ve Otovishki tepe sonradan için. Biz-tourinfo.com www.bg ziyaretçilerin yararına tüm fotoğraf malzemeleri umuyoruz. Başlangıçta, yol orman ve çayır geçer ve 1500 m. yukarıdaki yüksekliklerde ılıman enlemlerde hiçbir yerde yürüyüş farklı - 2000 m. İğne yapraklı ormanlar bodur çam, eğrelti otları ve çalıları çeşitli kaplı açık alanlarda ile alternatif. yükseklik açık çayırları arttıkça daha fazla artıyor ve çevre zirvelerinden görüşlerini açılması. En yüksek mahya baraj kalin ve görülebilir.

Daha fazla fotoğraf ve bilgi için...

Yedi Rila Göller metnin sadece bir kaç sayfa ve 700 fotoğraf içinde tarif etmek zordur. Ancak, biz bir şey ile onları ziyaret etmek için ilgi uyandırmak için yararlı olacağını umuyoruz. Değerinizde! Eğer birkaç gün geçirmek ise, bütün alan ilerlemek ve her şeyi görüyorum demek için. Üç gün boyunca, kademeli geçiş ile göl, Otovişki tepe, Dağ Haramiata, Skakavisa ve diğer birçok yerlerinden herhangi görmek mümkündür.